Projekt „KAPKA 21“ přinese do Královéhradeckého a Pardubického kraje peníze na ekologické vzdělávání
13.12.2005
Podpora projektu rozvoje ekologické výchovy a informovanosti především dospělé veřejnosti s využitím financí ze státního rozpočtu a zejména z takzvaného Operačního programu rozvoje lidských zdrojů bude poskytnuta Ministerstvem životního prostředí České republiky.
„Bezprostředním cílem záměru, připraveného pro léta 2006–2007 je dotvoření krajských sítí zařízení, která poskytují služby ekologického vzdělávání a osvěty především dospělé veřejnosti, vedoucí k zodpovědnému jednání v duchu pravidel udržitelného rozvoje (Agendy 21) – včetně například veřejné správy, či podnikatelské sféry,“ vysvětluje ředitel střediska SEVER v Horním Maršově RNDr. Jiří Kulich a dodává, že projekt je postaven na široce založeném partnerství řady ekologicky činných subjektů, působících uvnitř evropského regionu soudržnosti Severovýchod, i navenek tohoto regionu.
„Protože se však Liberecký kraj rozhodl postupovat samostatně, je projekt zaměřen jen na 2 kraje – Královéhradecký a Pardubický. Zúčastní se ho celkem 11 partnerů, reprezentujících regionální samosprávu (2 kraje), potřeby podnikatelského sektoru (Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje), nevládní neziskové organizace (3 partneři), státní správu v oblasti ochrany přírody (Správa KRNAP), akademické instituce (Univerzita Hradec Králové) a celostátní sítě, na než regionální projekt navazuje (STEP – síť ekologických poraden, Pavučina – síť středisek ekologické výchovy, Nadace Partnerství). Na praktické realizaci se bude podílet asi 20 dalších organizací, působících v obou krajích v ekologické výchově,“ vypočítává Jiří Kulich.
„Projekt přinese například 310 000 Kč, z nichž Královéhradecký kraj uhradí část nákladů spojených se zahájením takzvaného „zeleného“, tj. ekologicky šetrného provozu Krajského úřadu v Hradci Králové,“ uvedl člen rady Královéhradeckého kraje MUDr,. Jiří Vambera, který je v kraji zodpovědný za životní prostředí.
„Projekt zajistí pevný a stabilní základ ekologické vzdělávací sítě a umožní i vytvoření několika pracovních míst, a jeho funkce rozhodně neskončí posledním prosincem 2007. Představujeme si, že dlouhodobě pro celé spektrum cílových skupin zůstanou zachovány všechny vzdělávací, informační a poradenské činnosti, tak, jak se rozvinou v průběhu projektu,“ míní Jiří Kulich.
ZÁKLADNÍ FAKTOGRAFIE PROJEKTU:
„KAPKA 21 - Královéhradecký a Pardubický kraj: Agenda 21 pro každého (Sít informačních, poradenských a vzdělávacích center pro udržitelný život)“
Zdroj: AgroNavigator
Regionální potravina
Projekt Ministerstva zemědělství
Krajské informační středisko
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Libereckého kraje
Projekt KIS LK je podporován Ministerstvem zemědělství České republiky a Libereckým krajem
Novinky
Pozvánka na webinář pro školitele o ochraně rostlin na téma „Aktuality v ochraně rostlin pro odborné školitele"
14.11.2024
Datum akce: 27. 11. 2024 9:00 - 12:00 Ústav zemědělské ekonomiky a informací ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství pořádají online webinář prostřednictvím platformy MS Teams dne 27. 11. 2024 od 9 do 12 hodin.
Počasí
20.11.
-2°C / 4°C
21.11.
-4°C / 1°C
22.11.
-5°C / 1°C
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A