Platby LFA

13.7.2012

Vyplácení dotací žadatelům hospodařícím v méně příznivých oblastech (LFA). bude v letošním  roce zahájeno až 15.12.2012.

  Podpora LFA slouží jako kompenzace zemědělcům, kteří hospodaří v daném typu méně příznivé oblasti. Výše vyrovnávacího příspěvku je přepočítávána na hektar travního porostu dle typu LFA. Dotace je hrazena z 20% národních a 80% evropských zdrojů. Zemědělci o tuto dotaci žádali v rámci Jednotné žádosti vždy do 15. května kalendářního roku.

Podpora LFA spadá do Programu rozvoje venkova, konkrétně Osy II. a Opatření II.1. zaměřená na udržitelné využívání zemědělské půdy, Podopatření II.1.1. Platby za přírodní znevýhodnění poskytované v horských oblastech a platby v jiných znevýhodněných oblastech

Zdroj: KAZV Liberec
Autor: Vladimíra Pachlová

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

Debata o směřování zemědělství a potravinářství v ČR

5.2.2025

17. února 2025 od 9:00 - Koloseum Liberec

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

21.02.
Počasí na den 21.02.
-6°C / 4°C

22.02.
Počasí na den 22.02.
-5°C / 4°C

23.02.
Počasí na den 23.02.
-4°C / 5°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A