Návrh agrární komory, jak řešit prodělečnou produkci mléka
7.7.2009
(V předstihu to již udělali jeho kolegové ze zemí EU, každý po linii svého státu, jak to vyhovuje tamním ekonomickým podmínkám a způsobu řešení.).
-
Snížit kvóty na mléko tak, aby se přestaly vyrábět přebytky (místo snížení došlo v poslední době k navýšení kvót v EU a předsednictví ČR v EU se dalo využít k tomuto požadavku).
-
Vytvořit záchrannou síť formou vytvoření minimální ceny mléka, která by byla závislá na světové ceně mléka. (Podobně jako je tomu u cukrové řepy.)
-
Přeskupit v rozpočtu MZe část finančních prostředků na záchranu dojných stád tak, jak to udělaly okolní státy (na Slovensku se tak mohlo vyčlenit 100 eur na krávu a její jednorázovou podporu a záchranu.).
-
Zmírnit rozdíly mezi maržemi ve vertikále zemědělec-potravinář – obchod. (Zatím nejvíc vydělávají obchodníci a konkrétně u mléka jsou v prodělku zemědělci a potravináři se potýkají s nejnižšími maržemi, co kdy za tuto komoditu měli.)
Regionální potravina
Projekt Ministerstva zemědělství
Krajské informační středisko
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Libereckého kraje
Projekt KIS LK je podporován Ministerstvem zemědělství České republiky a Libereckým krajem
Novinky
Pozvánka na webinář pro školitele o ochraně rostlin na téma „Aktuality v ochraně rostlin pro odborné školitele"
14.11.2024
Datum akce: 27. 11. 2024 9:00 - 12:00 Ústav zemědělské ekonomiky a informací ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství pořádají online webinář prostřednictvím platformy MS Teams dne 27. 11. 2024 od 9 do 12 hodin.
Počasí
26.11.
3°C / 7°C
27.11.
0°C / 5°C
28.11.
3°C / 6°C
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A