Právě se nacházíte:
- APIC »
- Zprávy »
- Použití páry v nápojářském průmyslu
Použití páry v nápojářském průmyslu
1.8.2008
V oblasti výroby nápojů se využívá pára, po předchozím krátkodobém zahřívání, ke sterilizaci zařízení, pro čištění lahví nebo za účelem topení. Spotřeba energie pro výrobu páry je významným faktorem pro celkovou ekonomiku probíhajícího procesu. Proto aby byly splněny uvedené požadavky vyvinula solečnost Jumag optimalizované zařízení pro rychlou výrobu páry s nejvyšší energetickou účinností. Jedná se o kompaktně izlovaný, proudově příznivý systém, který vytváří páru ve formě topného plynu, k plynulému a optimálnímu použití. Toto zařízení, které je určeno pro rychlou výrobu páry zajišťuje výkon 460 kg/h u každé sestavy. Na ohřevu se podílejí velké výhřevné plochy s maximální tloušťkou stěny do 8 mm s vysokou energetickou účinností. Do paměti zařízení se ukládají data o množství získané energie s vysokou účinností. Ventilátor použitých hořáků se pohybuje jen postupně, je-li hořák v chodu, takže je potřeba odpařovací zařízení. Ke zvýšení účinnosti se využívá systém sériového zapojení odpadního plynu, kdy je využita zbytková energie pro efektivní předehřev napájecí vody.
V porovnání s konvenčním odpařovacím zařízením, se tímto souborem opatření dá ovlivnit spotřeba energie a s rychlým vyvíječem páry od společnosti Jumag se dá energetická spotřeba snížit až o 30 procent.
Autor: redakce APIC
Regionální potravina
Projekt Ministerstva zemědělství
Krajské informační středisko
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Libereckého kraje
Projekt KIS LK je podporován Ministerstvem zemědělství České republiky a Libereckým krajem
Tento projekt je podporován
Novinky
14.11.2024
Datum akce: 27. 11. 2024 9:00 - 12:00 Ústav zemědělské ekonomiky a informací ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství pořádají online webinář prostřednictvím platformy MS Teams dne 27. 11. 2024 od 9 do 12 hodin.
» více
Sledujte TV APIC
Počasí
25.11.
2°C / 7°C
26.11.
3°C / 7°C
27.11.
0°C / 5°C
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A