Veterinární opatření jsou dostatečná

24.6.2007

Vyplývá to z jednání Koordinační skupiny Ministerstva zemědělství, kterou ministr Petr Gandalovič svolal na dnešní dopoledne. Ministr poté odjel osobně navštívit postiženou farmu.

„Došli jsme k závěru, že dosavadní opatření učiněná Státní veterinární správou ČR k zabránění dalšímu šíření této nákazy,“ uvedl ministr Gandalovič.

Koordinační porada podle jeho slov vzala na vědomí zprávu ústředního ředitele SVS ČR Milana Maleny o dalších krocích podnikaných v této souvislosti s tím, že veškerá již podniknutá i chystaná opatření jsou v souladu s metodikou Operační manuál pro aviární influenzu vydaný SVS ČR, který zároveň stanovuje kroky v případě rozšíření nákazy nebo výskytu viru v dalších lokalitách.

Zdroj: mze
Autor: redakce APIC

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

Debata o směřování zemědělství a potravinářství v ČR

5.2.2025

17. února 2025 od 9:00 - Koloseum Liberec

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

21.02.
Počasí na den 21.02.
-6°C / 4°C

22.02.
Počasí na den 22.02.
-5°C / 4°C

23.02.
Počasí na den 23.02.
-4°C / 5°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A