EkoConnect – nezisková mezinárodní organizace zabývající se aktivitami v oblasti ekologického zemědělství
12.6.2006
EkoConnect hraje klíčovou úlohu v koordinování již existujících aktivit v oblasti ekologického zemedelství a spolupracuje jak s privátními tak i veřejnými subjekty ve východní a západní Evropě. EkoConnect sdružuje experty a organizace z oblasti ekologického zemedelství ze všech částí Evropy, především ty organizace, které mají dlouholeté zkušenosti se zakládáním struktur v ekologickém zemedelství.
Cíle EkoConnectu:
- podpora činnosti aktivistů a organizací, s cílem zachování a rozvoje ekologického zemedelství ve střední a východní Evropě, nabídka informací a kontaktů
- podpora rozvoje venkovských oblastí,
- podpora prodeje bioproduktů a biopotravin
- podpora spolupráce mezi státy střední, východní a západní Evropy
- budování platformy pro setkávání a spolupráci aktivistů celé Evropy
Činnost
Práce EkoConnectu spočívá zvláště ve výměně znalostí, zkušeností a technik. Dále EkoConnect organizuje také setkávání lidí. Spolek dbá především na to, aby se tento přenos uskutečňoval v obou směrech (ze zemích střední a východní Evropy na západ a obráceně). EkoConnect představuje poradnu pro nevládní organizace (např. biospolky a svazy spotřebitelů), pro sdružení výrobců, ale také pro státní instituce, které se zabývají ekologickým hospodářstvím v zemích střední a východní Evropy. Stěžejní pracovní úkoly EkoConnectu jsou zejména:
1. Centrální informační a koordinační úřad: Informace o kontaktních osobách, vzdělávací kurzy, výukový materiál, vývojové tendence o ekologickém hospodářství v zemích střední a východní Evropy, atd.
2. Podpora setkávání a výměny zkušeností
3. Know-how-Transfer: Semináře a vzdělávací akce o ekologickém hospodářství, o styku s veřejností, otázky týkající se dobrého uplatnění na trhu, kontrolní a certifikační požadavky atd. Vypracování a realizace konceptů a projektů za účelem dobrého odbytu ekologických produktů.
4. Odborné exkurze obzvlášť do ekologicko-demonstračních podniků zemědělství, zpracování a obchodu.
5. Podpora soukromých a veřejných subjektů při výstavbě struktur ekologického hospodářství
Zdroj: uzpi
Autor: redakce APIC
Regionální potravina
Projekt Ministerstva zemědělství
Krajské informační středisko
Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Libereckého kraje
Projekt KIS LK je podporován Ministerstvem zemědělství České republiky a Libereckým krajem
Tento projekt je podporován
Novinky
28.11.2024
Vestibul Krajského úřadu Libereckého kraje zaplní 4. prosince od 9 do 15 hodin regionální výrobci. Pro zájemce připravili pochutiny, které mohou posloužit jako vánoční dárek. Většina producentů, kteří se akce zúčastní, jsou oceněni prestižními značkami Regionální potravina Libereckého kraje a Výrobek roku Libereckého kraje.
» více
Sledujte TV APIC
Počasí
27.11.
0°C / 5°C
28.11.
3°C / 6°C
29.11.
2°C / 6°C
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A