Informace po jednání krizového štábu ze dne 16. září

16.9.2024

Dnes zasedal Krizový štáb Libereckého kraje kvůli víkendovým povodním v regionu hned dvakrát, a to od 8 hodin a od 16 hodin. Stále oficiálně platí stav nebezpečí pro obec s rozšířenou působností Frýdlant, a to do odvolání nebo do 10 dnů od vyhlášení hejtmanem kraje. Výsledky shrnuty níže v bodech:

  1. Velice pozitivní zprávou je, že na všech tocích v regionu voda opadá – nikde není hlášen 3. stav povodňové aktivity.
  2. Ustoupivší voda odhaluje první škody na majetku – jedná se především o poškozené lesní cesty, propustky, veřejné osvětlení apod. Výše škod zatím nelze odhadnout dopodrobna, navíc obce mají na jejich vyčíslení 7 dnů od konce stavu nebezpečí (což v tuto chvíli ještě nenastalo).
  3. Kraj má k dispozici několik stovek vysoušečů, které v minulosti nakoupil pro hasiče.
  4. Informace od Úřadu práce – kdo byl nějakým způsobem dotčen víkendovou povodní, může podat žádost o mimořádný příspěvek, o kterém se rozhodne ve správním řízení.
  5. Hasiči mohou využít tento poněkud klidnější čas na regeneraci svých jednotek a mapování stavu sklepů a vodních lagun. Zítra zahájí intenzivní odčerpávání vody a odklízecí práce.
  6. S případnou nabídkou pomoci postiženým oblastem prosí kraj o trpělivost, lidé se však již mohou registrovat na stránkách neziskové organizace ADRA.

Krizový štáb Libereckého kraje zasedne znovu ve středu 18. září v 8 hodin.

Zdroj: Liberecký kraj
Autor: Redakce APIC

Tento projekt je podporován

Ministerstvo Zemědělství

Liberecký kraj

Novinky

Debata o směřování zemědělství a potravinářství v ČR

5.2.2025

17. února 2025 od 9:00 - Koloseum Liberec

» více

Sledujte TV APIC

TV APIC

Počasí

21.02.
Počasí na den 21.02.
-6°C / 4°C

22.02.
Počasí na den 22.02.
-5°C / 4°C

23.02.
Počasí na den 23.02.
-4°C / 5°C

INTERREG

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Iniciativy Spolecenství INTERREG III A